27 styczeń 2019 - Dzień Pamięci

Utworzono dnia 05.02.2019

„Nieprawdopodobne jest, co człowiek potrafi uczynić drugiemu człowiekowi…”

27stycznia 2019 roku obchodzony był  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOCAUSTU. Święto uchwalone zostało 1 listopada 2005 roku przez Zgromadzenie  Ogólne ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, zamordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. W Polsce główne uroczystości odbywały się w Auschwitz-Birkenau i pod warszawskim Pomnikiem Bohaterów Getta.

Dzieci z klas młodszych minutą ciszy uczciły ofiary Holocaustu. Obejrzały gazetkę obok biblioteki szkolnej poświęconą tej tematyce, oraz miały pogadankę o tych trudnych kartach historii.

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu jest wyzwaniem, moralnym nakazem. Musimy zrobić wszystko, by już nigdy kart historii nie rozcinano nożem Kaina, a świat stał się domem dla wszystkich ludzi.

Marta Kordek, Anna Wójcik

27 styczeń 2019 - Dzień Pamięci