6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie!

Utworzono dnia 08.12.2018

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy…”.

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Chociaż za oknami brak śniegu, mikołajkowy nastrój panował w naszej szkole już od pierwszych dni grudnia.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 5 grudnia - spotkanie z Mikołajem.

Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi swoich klasi nasłuchiwały  Mikołajowych dzwoneczków. Długo wyczekiwany gość już z samego rana zawitał do naszej szkoły. Śpiewał piosenki, rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i swoich wychowawców.

Nasi uczniowie przyjęli go bardzo entuzjastycznie, a przejęte i pełne radości buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja.

Na zakończenie  Mikołaj wszystkim  uczniom  z klas młodszych osobiście wręczał duże paczki niespodzianki, a w nich – dla każdego coś słodkiego!

Oczekiwana cały rok wizyta  minęła w bardzo miłej i wesołej atmosferze,  przyniosła naszym dzieciakom wiele radości.  Dzień ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.

Serdeczne  podziękowania kierujemy pod adresem Świętego Mikołaja  oraz Rodziców, którzy co roku mu pomagają, aby mógł spełniać dziecięce marzenia.

Anna Wójcik

Mikołaj 2018