Biblijny Konkurs Tematyczny „Z Dobrą Nowiną przez życie”

Utworzono dnia 17.11.2019

Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Biblijnego "Z Dobrą Nowiną przez życie" już za nami! Odbył się on we czwartek, tj. 14 listopada br. Wzięło w nim udział troje uczniów - Natalia Pikusa, Gabriela Niziołek i Marek Łącki. Zadania testowe, które rozwiązywali, dotyczyły wybranych fragmentów Dziejów Apostolskich.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach: szkolnym, rejonowym oraz wojewódzkim, a adresowany do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z terenu województwa małopolskiego. Patronat nad Konkursem sprawują: Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski oraz Ksiądz Biskup Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski.

Cele Konkursu to:

• ukazanie Biblii jako źródła wiary,

• zachęcanie uczniów do indywidualnej lektury Pisma Świętego i innych tekstów religijnych,

• kształtowanie u uczniów chrześcijańskiej hierarchii wartości i postaw w oparciu o poznanie Słowa Bożego,

• kształtowanie umiejętności związanych z analizą tekstu źródłowego, interpretacją wydarzeń i postaci biblijnych,

• rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań,

• wspieranie uczniów wykazujących szczególne zainteresowanie wybraną dziedziną wiedzy,

• motywowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym,

• pogłębianie poczucia wspólnotowości Kościoła poprzez szlachetną rywalizację,

• promowanie osiągnięć uczniów i nauczycieli.

Wyniki etapu szkolnego przedstawiają się następująco:

Natalia Pikusa – 37 pkt / 42 pkt (88,09%)

Gabriela Niziołek – 30 pkt / 42 pkt (71,42%)

Marek Łącki – 28 pkt / 42 pkt (66,66%)

75% (31 pkt) to minimalna liczba punktów, która kwalifikuje pracę ucznia do udziału w etapie rejonowym Konkursu, natomiast 70% (29 pkt) to minimalna liczba punktów, która kwalifikuje pracę ucznia do weryfikacji przez Rejonową Komisję Konkursową.

Czy nasi młodzi znawcy tematów biblijnych zakwalifikują się do etapu rejonowego? Tego dowiemy się po weryfikacji prac konkursowych przez Komisję Rejonową.

Natalii, Gabrieli i Markowi dziękujemy za udział w Konkursie, a wszystkich zachęcamy do lektury Biblii Tysiąclecia.

Szkolny koordynator Konkursu – Barbara Wójcik

Biblijny Konkurs Tematyczny „Z Dobrą Nowiną przez życie”

Utworzono dnia 17.11.2019, 14:02