Co robić, aby sie nie zarazić?

Utworzono dnia 24.01.2023

Nietypowa jak na tę porę roku pogoda sprawia, że jeszcze w większym stopniu jesteśmy narażeni na choroby zakaźne , takie jak grypa. Wiedzę na ten temat należy propagować również wśród najmłodszych, ponieważ ta podstępna choroba zagraża osobom w różnym wieku i warto poznać przeciwnika zanim przyjdzie się z nim zmierzyć. W związku z tym w klasie pierwszej zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne, których głównym celem było zwrócenie uwagi na to czym jest grypa i jakie niesie zagrożenia oraz poznanie metod jej zapobiegania i leczenia.

Wprowadzeniem do tematu była prezentacja multimedialna „ Chorujemy”. Został również zaprezentowany film z serii” Było sobie życie” poświęcony wirusom i bakteriom. Uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami. Podczas burzy mózgów wymyślali sposoby zapobiegania rozprzestrzenianiu sie wirusów, a pracując w parach rysowali swoje pomysły tworząc mapy mentalne. Uczniom towarzyszył podstępny Wirus Wincent, którego pomagały pokonać: Chusteczka Hania, Kropelka Krzyś, Rąsia Radek, Mydełko Monia. Przy ich zaangażowaniu wirus nie miał żadnych szans.

Małgorzata Mężyk

Co robić, aby sie nie zarazić?

Utworzono dnia 24.01.2023, 13:54

Wszystkich: 190711