Co ty wiesz o Polsce?

Utworzono dnia 07.12.2017

Dnia 1.12.2017r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs historyczny dla  uczniów klas I – III.

Przed przystąpieniem do klasowych rywalizacji uczestników przygotował starszy kolega Marek Łącki, młody pasjonat historii. Podczas spotkania chłopiec ciekawie opowiadał dzieciom o swoich zainteresowaniach rycerzami oraz ich życiem. Prowadzone zajęcia wzbogacił swoimi zbiorami. Przyniósł książki, ubrania rycerskie oraz używaną przez nich broń. Rekwizyty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały jego opowiadań, zadawały pytania, na które udzielał szybkich, wyczerpujących odpowiedzi.

Przygotowaniem do konkursu było również wysłuchanie czytanych przez panią Martę Kordek oraz  Annę Wójcik wybranych legend, których znajomość potrzebna była do napisania historycznego testu.

Wyniki szkolnego konkursu Co ty wiesz o Polsce? przedstawiają się następująco:

I miejsce:  Tomek Wszołek – klasa I

Nikola Faliszek – klasa II

Agnieszka Piekarz – klasa III

Wyróżnienia: klasa I ; Wiktoria Orlof, Mateusz Mikrut, Patryk Sarwa, Artur Karaś

klasa II; Martyna Pyzik, Paweł Kurcz, Gabrysia Dąbrowska

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy sukcesów.

Markowi Łąckiemu dziękujemy za ciekawe przygotowanie i przeprowadzenie lekcji historii dla uczniów klas młodszych.

Organizatorzy; Anna Wójcik. Marta Kordek

Co ty wiesz o Polsce?