Czekoladowa przygoda

Utworzono dnia 09.03.2018

Uczniowie klasy I i II b wybrali się 7 marca 2018 r. na wycieczkę do Korczyny koło Krosna, gdzie znajduje się „Pijalnia Czekolady”. Zwiedzili jej ciekawe wnętrze, które urządzone jest w stylu starej fabryki. Wystrój pijalni stanowią liczne rury, zawory, elementy podświetlane i ruchome, które zrobiły duże wrażenie na dzieciach. Szczególną atrakcją dla uczniów były miniatury pociągów przewożących w wagonikach czekoladki. Jednak najciekawszą i najsłodszą niespodzianką okazała się znajdująca tam największa w Polsce czekoladowa fontanna.

Pod kierunkiem właściciela i mistrza cukiernictwa pana Mirosława Pelczara dzieci poznały drogę powstawania czekolady. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, które rozpoczęły się prelekcją na temat produkcji czekolady „od ziarenka do tabliczki”. Następnie uczestnicy samodzielnie ozdabiali czekoladowe tabliczki i lizaki, które pakowali jako prezenty dla członków swoich rodzin. W trakcie warsztatów mieli możliwość degustacji różnych rodzajów czekolad oraz innych smakołyków.

Na zakończenie czekoladowej wycieczki każdy otrzymał pamiątkową monetę i dyplom.

Kto wie, może któreś z dzieci, dzięki tej słodkiej przygodzie w przyszłość zostanie sławnym cukiernikiem.

Anna Wójcik

Czekoladowa przygoda