Dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych

Utworzono dnia 22.01.2017

Na zaproszenie pani Dyrektor naszą szkołę po raz kolejny odwiedził policjant - mł. asp. pan Mariusz Wójcik. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej. Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom i młodzieży najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a zwłaszcza jazdy na rowerze i motorowerze zimą oraz obowiązku posiadania odpowiedniego dokumentu. Zwrócił uwagę na odwieczny problem jazdy na sankach i nartach w miejscach niedozwolonych oraz zagrażających życiu i zdrowiu. Udzielił instrukcji, jak pomóc osobie, która wpadła pod lód. Przestrzegł przed niszczeniem mienia szkolnego, prosił o reagowanie na zło i zgłaszanie wszelkich przejawów dewastacji.

Uczniom klas IV-VI przypomniał o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, nieujawnianiu danych osobowych i ważnych informacji, które mogłyby być wykorzystane przez oszustów i przestępców, niewchodzeniu na strony dla pełnoletnich lub utworzone przez hakerów. Ostrzegł przed nieznajomymi, którzy mogą proponować młodym ludziom środki odurzające, alkohol i papierosy. Uświadomił zebranym, że e-papierosy mają takie samo działanie jak te tradycyjne. Przestrzegł przed umawianiem się na spotkania z osobami, które można poznać przez Internet i wymuszeniami pieniędzy od młodszych kolegów. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać policjantowi pytania i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich problemy.

Barbara Wójcik

Utworzono dnia 25.01.2017, 11:07