Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych w Jaśle

Utworzono dnia 20.04.2022

Działania związane z doradztwem zawodowym w naszej szkole pozwalają przygotować uczniów do podjęcia decyzji związanej z wyborem kierunku kształcenia i przyszłego zawodu. Nauczyciele pomagają uczniom rozwijać świadomość własnych uzdolnień i posiadanych kompetencji, realizować zainteresowania, nabywać wiedzę na temat zawodów i rynku pracy.

W środę 6 kwietnia br. zorganizowany został wyjazd na dni otwarte szkół ponadpodstawowych powiatu jasielskiego. Uczniowie klasy VIII poznali ofertę edukacyjną i zasady rekrutacji do Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego (znany bliżej jako “Chemik”), Zespołu Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Ósmoklasiści zobaczyli, jakie kierunki kształcenia oferują technika i szkoły branżowe, poznali wyposażenie poszczególnych pracowni, a przede wszystkim spotkali nauczycieli i uczniów, którzy opowiedzieli, jak wygląda codzienna nauka.

Szkoły ponadpostawowe powiatu jasielskiego są wyposażone w nowoczesny sprzęt, co pozwala na dobre przygotowanie uczniów do egzaminów zawodowych. Absolwenci wszystkich szkół znajdują zatrudnienie w kraju i za granicą, a niektórzy zaczynają pracę jeszcze przed ukończeniem wybranego kierunku.

Naszym wychowankom życzymy dobrego wyboru dalszej drogi kształcenia i rozwijania wymarzonej kariery zawodowej.

Joanna Stanisławczyk

Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych w Jaśle