Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 11.10.2022

29 września 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

W ramach tej akcji promującej czytelnictwo uczniowie klasy trzeciej odwiedzili bibliotekę i zmierzyli się z kilkoma wyzwaniami.

Najpierw wybierali, głośno czytali i omawiali przygotowane na stoliku kolorowe karteczki zawierające zapis zalet czytania książek. Następnie przyklejali je na papierze, tworząc planszę pod hasłem: „Co daje czytanie dzieciom?”.

W kolejnej części spotkania młodzi czytelnicy wysłuchali bajki „Pinokio” przedstawionej w Teatrzyku Kamishibai. Dopełnieniem przeczytanej treści i jednocześnie zabawą było malowanie postaci Pinokia. Poszczególne elementy tworzące kształt bohatera trzeba było wyciąć i zszyć tak, aby pajacyk się poruszał. Było to trudne zadanie, ale dzieci poradziły sobie z nim bezproblemowo.

Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomiki z wierszem Renaty Czajęckiej.

,,Czytaj, by być pewnym siebie,

Czytaj, by być w siódmym niebie.

Czytaj, żeby więcej wiedzieć,

Czytaj, żeby jaśniej myśleć,

Czytaj, żeby poznać świat,

Czytaj, nieważne ile masz lat".

Marta Kordek

Dzień Głośnego Czytania