Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono dnia 07.02.2017

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Jest to idealna okazja, żeby sięgnąć po książkę i przeczytać ją dzieciom.

Z tej okazji 24 stycznia 2017 roku zaprosiłyśmy dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Przedszkola w Ołpinach do zabawy z Kubusiem Puchatkiem.

Kubuś Puchatek to miś, którego kochają wszystkie dzieci na całym świecie.

Na początek Pani Maria Niziołek przeczytała dzieciom książkę o misiu pt; ”Tupcio Chrupcio Kapryśna Myszka”. Jakub Niziołek z klasy trzeciej zaśpiewał piosenkę „Kubuś to Miś” a drugą „Już zawsze, na zawsze”w duecie ze swoim tatą. Uczniowie klasy trzeciej Magdalena Jacher i Hubert Gogola zaprezentowali wiersz pt; „Wszystkie misie nasze są”. Dzieci oglądały fragment filmu „Ogon Kłapouchego”, następnie prezentację przedstawiającą myśli Kubusia Puchatka oraz siedem najbardziej lubianych misiów z bajek. Były również zabawy, zgadywanki, a nawet zawody w jedzeniu pysznego miodku.Po porcji dobrej zabawy Pani Barbara Jacher przeczytała  dzieciom książkę „Masza i Niedźwiedź”.

Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najsympatyczniejszego pluszaka. Został nim miś przyniesiony przez Jakuba Dudka z klasy trzeciej. Wyróżnienie otrzymał także miś Wiktora Durana z klasy trzeciej, Marka Kusia z klasy pierwszej B, Oliwi Pikusy z klasy pierwszej A, Natalii Słoty z klasy drugiej. Dzieci otrzymały książeczki, słodycze, naklejki oraz obrazki z misiem do kolorowania.

To była wspaniała, pełna wrażeń zabawa z Kubusiem Puchatkiem. Wszystkie dzieci były uśmiechnięte i zadowolone.

Dziękujemy rodzicom za aktywny udział oraz Paniom z Publicznego Przedszkola w Ołpinach za wspólną zabawę.

Organizatorki

Anna Wójcik, Marta Kordek