Dzień Śniadanie Daje Moc już za nami

Utworzono dnia 12.11.2017

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dorosłym zapewnia energię i siłę do dobrej i wydajnej pracy, a dzieciom do nauki i zabawy. Od kilku lat w listopadzie jest organizowane w całej Polsce śniadanie przygotowywane przez uczniów klas 0-III. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na znaczenie tego posiłku dla prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia ucznia oraz osiąganych przez niego wyników.

Samochód bez paliwa daleko nie zajedzie, a uczeń bez pożywnego śniadania nie będzie w stanie skupić się na lekcjach. Wiedzą o tym doskonale zarówno rodzice, jak też uczniowie klasy IIa szkoły podstawowej, którzy 8 listopada przygotowywali, a następnie wspólnie spożywali śniadanie. Mamy serwowały smaczne, kolorowe, bardzo apetycznie wyglądające kanapki natomiast dzieci przyrządzały owocowe szaszłyki. Smakołykami poczęstowano również uczniów innych klas.

Małgorzata Mężyk

Dzień Śniadanie Daje Moc już za nami