Gminny Turniej Małego Mistrza

Utworzono dnia 18.06.2017

Gminny Turniej Małego Mistrza odbył się 7 czerwca 2017 r. w hali sportowej w Czermnej. Adresowany był on do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Wszystkie placówki oświatowe z terenu naszej gminy wystawiły do udziału w nim swoje reprezentacje.

Cele spotkania to:

• integracja uczniów z klas I-III z terenu Gminy Szerzyny,
  • doskonalenie umiejętności ruchowych poznanych w programie „Mały Mistrz”,
  • podnoszenie sprawności fizycznej uczniów klas I-III.

Turniej rozpoczął się od powitania przybyłych gości oraz opiekunów dzieci. Składał się on z trzech części. Część I – rekreacyjno-sportowa, w której uczestniczyła cała reprezentacja szkoły, czyli 15 uczniów. Na przygotowanych przez organizatora stacjach dzieci bawiły się przez 60 minut. Część II – składała się z 9 konkurencji, a wzięły w nich udział ośmioosobowe zespoły – 4 dziewczynki i 4 chłopców. Uczniowie zmagali się z następującymi zabawami:

1. „Zanieś – przynieś”
  2. „Sadzenie ziemniaków”
  3. „Slalom z piłką koszykową”
  4. „Sztafeta z dwoma szarfami”
  5. „Żywy pachołek”
  6. „Skoki zawrotne przez ławeczkę”
  7. „Sztafeta wahadłowa”
  8. „Skoki z miejsca dodawane”
  9. „Tor przeszkód”

Duch walki był ogromny, a doping widowni jeszcze wzmagał emocje i chęć zwycięstwa. Priorytetem była jednak dobra zabawa, która udzieliła się również opiekunom. Motywowali oni swoich zawodników i towarzyszyli im w czasie rywalizacji. Po zaciętej walce nasza drużyna wywalczyła III miejsce.

Część III, czyli zakończenie Turnieju Małego Mistrza, w czasie której ogłoszono wyniki i udekorowano zawodników oraz ich opiekunów. Organizatorzy wręczyli pamiątkowe medale, puchary oraz dyplomy wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach sportowo-rekreacyjnych.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za wesołą zabawę i godne reprezentowanie szkoły.

Barbara Wójcik

Uczestnicy Gminnego Turnieju Małego Mistrza:

1. Magdalena Siuda kl. Ia
  2. Magdalena Jerż kl. Ia