"Hokka Hej"

Utworzono dnia 23.09.2018

Do indiańskiej wioski "Hokka Hej” w Kunowej uczniowie klasy 2 wyruszyli 19 września.

Celem wycieczki było przybliżenie najmłodszym indiańskiej kultury.

Na miejscu przywitał dzieci prawdziwy Indianin, który oprowadził ich po swojej wiosce oraz pokazał mini zoo, w którym wszyscy podziwialiegzotyczne zwierzątka. Następnie czekało na nas wiele niespodzianek: oglądanie oryginalnych namiotów Indian z regionu Wielkich Równin – tipi, nauka tańców indiańskich, wyrabianie opasek na głowę, malowanie twarzy, zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach. Jedną z wielu atrakcji była przejażdżka konna, która sprawiła dzieciom ogromną radość.

Wycieczka była udana tym bardziej, że dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda i dobre humory. Do szkoły przywieźliśmy ze sobą miłe wspomnienia i trochę zmęczenia.

Anna Wójcik

"Hokka Hej"