IX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Utworzono dnia 08.02.2017

Dnia 20 stycznia odbył się w Domu Kultury w Ołpinach IX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Zainteresowanie konkursem było ogromne, o czym świadczy liczba uczestników: 146 solistów i członków zespołów, którzy zaprezentowali przed profesjonalnym jury swoje talenty instrumentalno-wokalne. Młodzi artyści rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych:

• dzieci w wieku przedszkolnym i z klas I-III szkoły podstawowej,

• dzieci z klas IV-VI szkoły podstawowej,

• młodzież gimnazjalna.

Druga kategoria podziału to: artyści-soliści oraz różnej wielkości zespoły.

Wszyscy biorący udział w przeglądzie, zaprezentowali wysoki poziom swych umiejętności, dlatego komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym wyborem najlepszych.

A oto nagrodzeni z naszej szkoły:

• III miejsce w kategorii soliści przyznano Magdalenie Niziołek z klasy IIb gimnazjum,

• III miejsce w kategorii zespoły zdobył Duet Wesołe Nutki, a tworzyły go Nikola Faliszek i Martyna Pyzik z klasy Ia szkoły podstawowej,

• II miejsce w kategorii zespoły zdobył Duet Marek i Mikołaj z klasy IIIb gimnazjum,

• wyróżnienie w kategorii zespoły przypadło zespołowi Name, w którego skład weszli: Szymon Janik, Krystian Niziołek oraz Dawid Słomski z klasy Ib gimnazjum.

Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy im dalszych muzycznych sukcesów.

Laureaci IX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek wystąpili po raz drugi w uroczystym koncercie, który odbył się 29 stycznia w Kościele Parafialnym w Swoszowej.

Barbara Wójcik

IX Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek