IX Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 06.02.2018

Jak co roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach, zorganizowany został Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego English is Fun. Dnia 30 stycznia 2018 r. odbyła się IX edycja konkursu, w którym udział wzięli uczniowie z gimnazjów w Lubczy, Ołpinach, Ryglicach, Szynwałdzie i Zalasowej.

Naszą szkołę reprezentowali:

Mateusz Ciombor, klasa IIa

Maria Malina, klasa IIIa

Konkurs składał się z dwóch części – z testu leksykalno-gramatycznego i prezentacji ustnej popartej pracą plastyczną. Test sprawdzał znajomość słownictwa i struktur gramatycznych oraz umiejętność reagowania w typowych sytuacjach językowych. Uczniowie rozwiązywali zadania typu: wielokrotny wybór, dobieranie wyrazów do luk, mini-dialog, uzupełnianie luk wyrazami w odpowiedniej formie, uzupełnianie i tłumaczenie fragmentów zdań.

Temat prezentacji ustnej dotyczył miejsca, które uczniowie chcieliby odwiedzić najbardziej. Wypowiedź oceniana była pod względem poprawnej wymowy i intonacji, oryginalnego ujęcia tematu w pracy plastycznej, bogactwa językowego oraz poprawności gramatycznej.

Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych i uzyskali bardzo dobre wyniki punktowe. Zwycięzcą został gimnazjalista z Lubczy, II miejsce zajęła uczennica z Szynwałdu, III miejsce zdobyli ex aequo gimnazjaliści z Lubczy, a wyróżnienie otrzymała Maria Malina. Laureaci nagrodzeni zostali dyplomami, słownikami i książkami do nauki języka angielskiego, zegarami zdobionymi techniką decoupage, puzzlami i fiszkami z idiomami i kolokacjami.

Marii i Mateuszowi gratulujemy udziału w konkursie i uzyskania bardzo dobrych ocen prezentacji ustnej. Uczniowie zrobili ogromne wrażenie na jury, swobodnie posługiwali się językiem angielskim i zaprezentowali umiejętność występowania przed publicznością.

Dziękujemy organizatorom - Panu Dyrektorowi Januszowi Szczęchowi i pani Annie Burgielskiej-Długosz za zaproszenie oraz wspaniałą atmosferę podczas konkursu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

J. Stanisławczyk

IX Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego