Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

IX Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 06.02.2018
Czcionka:

Jak co roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach, zorganizowany został Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego English is Fun. Dnia 30 stycznia 2018 r. odbyła się IX edycja konkursu, w którym udział wzięli uczniowie z gimnazjów w Lubczy, Ołpinach, Ryglicach, Szynwałdzie i Zalasowej.

Naszą szkołę reprezentowali:

Mateusz Ciombor, klasa IIa

Maria Malina, klasa IIIa

Konkurs składał się z dwóch części – z testu leksykalno-gramatycznego i prezentacji ustnej popartej pracą plastyczną. Test sprawdzał znajomość słownictwa i struktur gramatycznych oraz umiejętność reagowania w typowych sytuacjach językowych. Uczniowie rozwiązywali zadania typu: wielokrotny wybór, dobieranie wyrazów do luk, mini-dialog, uzupełnianie luk wyrazami w odpowiedniej formie, uzupełnianie i tłumaczenie fragmentów zdań.

Temat prezentacji ustnej dotyczył miejsca, które uczniowie chcieliby odwiedzić najbardziej. Wypowiedź oceniana była pod względem poprawnej wymowy i intonacji, oryginalnego ujęcia tematu w pracy plastycznej, bogactwa językowego oraz poprawności gramatycznej.

Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych i uzyskali bardzo dobre wyniki punktowe. Zwycięzcą został gimnazjalista z Lubczy, II miejsce zajęła uczennica z Szynwałdu, III miejsce zdobyli ex aequo gimnazjaliści z Lubczy, a wyróżnienie otrzymała Maria Malina. Laureaci nagrodzeni zostali dyplomami, słownikami i książkami do nauki języka angielskiego, zegarami zdobionymi techniką decoupage, puzzlami i fiszkami z idiomami i kolokacjami.

Marii i Mateuszowi gratulujemy udziału w konkursie i uzyskania bardzo dobrych ocen prezentacji ustnej. Uczniowie zrobili ogromne wrażenie na jury, swobodnie posługiwali się językiem angielskim i zaprezentowali umiejętność występowania przed publicznością.

Dziękujemy organizatorom - Panu Dyrektorowi Januszowi Szczęchowi i pani Annie Burgielskiej-Długosz za zaproszenie oraz wspaniałą atmosferę podczas konkursu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                              J. Stanisławczyk

IX Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 06.02.2018, 19:29

Przekaż 1% podatku

Partnerzy szkoły

E-DZIENNIK

Biuletyn Informacji Publicznej

Polecamy

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 443

W tym miesiącu: 1469

W poprzednim miesiącu: 2844

Wszystkich: 35058