Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

IX Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 06.02.2018
Czcionka:

Jak co roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach, zorganizowany został Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego English is Fun. Dnia 30 stycznia 2018 r. odbyła się IX edycja konkursu, w którym udział wzięli uczniowie z gimnazjów w Lubczy, Ołpinach, Ryglicach, Szynwałdzie i Zalasowej.

Naszą szkołę reprezentowali:

Mateusz Ciombor, klasa IIa

Maria Malina, klasa IIIa

Konkurs składał się z dwóch części – z testu leksykalno-gramatycznego i prezentacji ustnej popartej pracą plastyczną. Test sprawdzał znajomość słownictwa i struktur gramatycznych oraz umiejętność reagowania w typowych sytuacjach językowych. Uczniowie rozwiązywali zadania typu: wielokrotny wybór, dobieranie wyrazów do luk, mini-dialog, uzupełnianie luk wyrazami w odpowiedniej formie, uzupełnianie i tłumaczenie fragmentów zdań.

Temat prezentacji ustnej dotyczył miejsca, które uczniowie chcieliby odwiedzić najbardziej. Wypowiedź oceniana była pod względem poprawnej wymowy i intonacji, oryginalnego ujęcia tematu w pracy plastycznej, bogactwa językowego oraz poprawności gramatycznej.

Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych i uzyskali bardzo dobre wyniki punktowe. Zwycięzcą został gimnazjalista z Lubczy, II miejsce zajęła uczennica z Szynwałdu, III miejsce zdobyli ex aequo gimnazjaliści z Lubczy, a wyróżnienie otrzymała Maria Malina. Laureaci nagrodzeni zostali dyplomami, słownikami i książkami do nauki języka angielskiego, zegarami zdobionymi techniką decoupage, puzzlami i fiszkami z idiomami i kolokacjami.

Marii i Mateuszowi gratulujemy udziału w konkursie i uzyskania bardzo dobrych ocen prezentacji ustnej. Uczniowie zrobili ogromne wrażenie na jury, swobodnie posługiwali się językiem angielskim i zaprezentowali umiejętność występowania przed publicznością.

Dziękujemy organizatorom - Panu Dyrektorowi Januszowi Szczęchowi i pani Annie Burgielskiej-Długosz za zaproszenie oraz wspaniałą atmosferę podczas konkursu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                              J. Stanisławczyk

IX Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 06.02.2018, 19:29

E-DZIENNIK

Partnerzy szkoły

Biuletyn Informacji Publicznej

Polecamy

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 346

W poprzednim tygodniu: 729

W tym miesiącu: 1675

W poprzednim miesiącu: 2427

Wszystkich: 50863