Jasełka z Małym Księciem

Utworzono dnia 20.12.2019

Jak co roku, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem społeczność naszej szkoły przeżywała Szkolny Opłatek. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Wójt Gminy Szerzyny, Sołtys i Radni z Ołpin oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, których na początku uroczystości Pani Dyrektor Anna Niemiec powitała.

Tegoroczne spotkanie wigilijne było refleksją nad tajemnicą narodzin Jezusa.Razem z Małym Księciem, który podróżował w poszukiwaniu przyjaciół, trafiliśmy do betlejemskiej szopy, by powitać  wyjątkowego Króla – bez pałacu, bez wojska, ale  bogatego w miłość. Króla, który ma na imię MIŁOŚĆ.

Przygotowany przez uczniów klasy III występ zwracał uwagę na problemy współczesnego świata, zanik właściwych relacji międzyludzkich, egoizm, wszechobecny brak czasu. Mały Książę zrozumiał, żeludzie zapominają o bardzo ważnej życiowej prawdzie: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Niech ten wyjątkowy czas spotkań rodzinnych będzie czasem kolędowania, zatrzymania się, refleksji nad tym, co w naszym życiu najważniejsze...

„Popatrzcie w niebo. Poszukajcie gwiazdy! Zobaczcie, jak cały świat zmienia się dla Was, gdy Miłość przychodzi na ziemię.”

Składamy gorące podziękowania dla Rodziców uczniów klasy III za zaangażowanie i wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Jasełka z Małym Księciem

Utworzono dnia 20.12.2019, 12:01