Jesienne dary lasu

Utworzono dnia 26.10.2017

Dnia 19 października 2017roku uczniowie klasy trzeciej utrwalali wiadomości  w terenie. Wycieczka do lasu korelowała z tematem tygodnia "Jesień w lesie", a piękna pogoda sprzyjała zastosowaniu wiedzy przyrodniczej w praktyce na temat warstw lasu, roślin i darów jesieni. W drodze rozpoznawali znaki drogowe i doskonalili zasady przechodzenia przez jezdnię. Słoneczna aura zachęciła także do zabawy na karuzeli i siłowni plenerowej.
                Do szkoły wracali ze śpiewem na ustach i mnóstwem kolorowych jesiennych liści.  Następnego dnia na zajęciach plastyczno-technicznych wykonali z nich piękne jesienne bukiety, które ozdobiły naszą salę lekcyjną i jeszcze długo w słotne, pochmurne dni będą przypominać wyjątkowo krótką tego roku złotą polską jesień.

Stanisława Ryba

Jesienne dary lasu