Jesienne spotkanie w bibliotece

Utworzono dnia 25.10.2021

W ramach edukacji przyrodniczej uczniowie klasy 2 udali się do biblioteki szkolnej. Spotkanie z panią bibliotekarką zostało połączone z Międzynarodowym Dniem Bibliotek Szkolnych, który przypada w miesiącu październiku. Tematem przewodnim tego dnia były baśnie z różnych stron świata i piękna, kolorowa Jesień.

Na początku spotkania uczniowie losując wybrany fragment przeczytali baśń indiańską pt. „Dar totemów” , a przy okazji sprawdzili swoje umiejętności czytelnicze.

Następnie w formie zespołowej rywalizacji wykonywali przyrodnicze zadania, które rozwijały umiejętność dzielenia się swoimi wiadomościami i umiejętnościami oraz uczyły współpracy w zespole. Bo jak same zauważyły wspólna praca się opłaca. Przyrodniczy quiz dotyczył omawianych jesiennych tematów: rozpoznawania drzew liściastych i ich owoców, budowy drzewa. Nazywania zwierząt. Rozpoznawania ptaków odlatujących i zostających u nas na zimę. Dzieci rozwiązywały także rebusy, łamigłówki, wykreślanki, układały puzzle. Była to super nauka poprzez zabawę. Spotkanie w bibliotece zakończyło się słodko i sprawiedliwym podziałem zdobytych punktów.

Anna Wójcik

Marta Kordek