Julita Gogola laureatką II miejsca w konkursie ortograficzno-językowym

Utworzono dnia 04.07.2019

W ramach VI edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” Zespół Szkolno-Przedszkolny  Nr 1 w Łużnej przygotował po raz kolejny ofertę różnych konkursów. W jednym z nich wzięła udział Julita Gogola z klasy VI. Nasza uczennica wybrała konkurs ortograficzno-językowy, którego celem było:

• propagowanie wiedzy o języku polskim,
  • rozwijanie umiejętności ortograficznych i językowych,
  • wzbogacanie czynnego słownictwa,
  • stworzenie możliwości skonfrontowania własnych umiejętności i porównania ich, z umiejętnościami innych uczniów.

Konkurs adresowany był do uczniów klasy VI i VII szkoły podstawowej województwa małopolskiego: powiat gorlicki, limanowski, tarnowski, nowosądecki, nowotarski, miasta Nowy Sącz, miasta Tarnów oraz województwa podkarpackiego: powiat jasielski. Odbył się on 27 marca 2019 roku w budynku szkoły będącej organizatorem. Arkusz konkursowy podzielony został na trzy części tematyczne: ortografia, nauka o języku, teoria literatury. Pytania miały formę testu z lukami, pytań półotwartych oraz zamkniętych jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Julita doskonale poradziła sobie z wszystkimi zadaniami i zdobyła II miejsce w kategorii klas VI. Gala połączona z wręczeniem nagród i podsumowaniem wszystkich konkursów organizowanych przez szkołę w Łużnej odbyła się 11 czerwca 2019 r. w Gorlickim Domu Kultury. W uroczystości wzięła  udział Julita, a towarzyszyła Jej Mama. Julicie gratulujemy i składamy wyrazy uznania oraz życzymy Jej dalszych sukcesów.

Barbara Wójcik

Julita Gogola laureatką II miejsca w konkursie ortograficzno-językowym