Klasowy Konkurs Pięknego Czytania

Utworzono dnia 07.04.2022

Dziś w przeddzień Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci uczniowie klasy II przystąpili do Klasowego Konkursu Pięknego Czytania.
Motywem przewodnim była twórczość Marii Konopnickiej, która jest jednym z patronów obecnego 2022 roku. Dzieci pięknie przygotowały, przeczytały oraz wysłuchały utworów: ,,Zosia i jej mopsy”, ,,Przy mrowisku”, ,,Sposób na laleczkę”, ,,W szkole”, ,,Prośba Filusia” oraz jeden z najbardziej rozpoznawanych wierszy Marii Konopnickiej ,,Stefek Burczymucha”.
Czytanym tekstom uważnie przysłuchiwał się nauczyciel języka polskiego z klas starszych, aby wybrać tych czytających najpiękniej.
A oto i oni:
I miejsce – Paulina Słota
II miejsce – Klaudia Duda
III miejsce – Wiktoria Ziomek
Wyróżnienia:
Wojciech Karaś
Damian Dziedzic
Oliwia Czerkies
Wyróżnienie specjalne:
Bartłomiej Martauz
Wszystkim osobom na podium, wyróżnionym oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Konkurs został zorganizowany przez wychowawcę klasy II panią Annę Wójcik we współpracy z nauczycielem bibliotekarzem panią Martą Kordek.

Klasowy Konkurs Pięknego Czytania

Utworzono dnia 07.04.2022, 11:02