Klub Ekologa dba o Ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki

Utworzono dnia 20.05.2023

W marcu tego roku Związek Gmin Dorzecza Wisłoki zaprosił uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych z terenu 22 Gmin należących do Związku w tym również z Gminy Szerzyny do udziału w projekcie „ Mój kawałek świata- dbam o Ziemię ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki”. W programie biorą udział uczniowie klasy pierwszej z naszej szkoły, którzy uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących przyrody i jej znaczenia, segregacji odpadów i recyklingu, oszczędzania wody i energii, ochrony powietrza . Pierwszoklasiści działają w powstałym Klubie Ekologa. Zostali wyposażeni w pakiety małego ekologa zawierające koszulki, poradniki ekologa, pojemnik na zużyte baterie. Eko klubowicze rozpoznawali rośliny znajdujące sie w otoczeniu szkoły, urządzili parapetowy ogródek, w którym uprawiają nowalijki, zbierają zużyte baterie, biorą udział w konkursie ekologicznym  „Wczoraj byłem niczym, dzisiaj jestem Czymś”. Wszystkie podejmowane działania mają na celu kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska, rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz kształtowanie nawyków ekologicznego stylu życia.

Małgorzata Mężyk

opiekun Klubu Ekologa