Kolejny rok szkolny dobiegł końca

Utworzono dnia 27.06.2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 22 czerwca 2018 r.

i rozpoczęło się od uczestnictwa we Mszy Świętej, którą celebrował ks. Mirosław Rabijasz. Nawiązując do liturgii słowa, powiedział, że pasuje ona do przeżywanego dnia.

Pan Jezus mówi o tym, abyśmy gromadzili skarby w niebie. Tymi skarbami są dobra duchowe, intelektualne, to znaczy dobre uczynki, zdobyta wiedza. To, co nauczyliśmy się, tego nam nikt nie zabierze. (…)

Dzisiaj czas na wielkie podsumowanie. Nagrody, które otrzymacie w szkole oraz świadectwa są obrazem widzialnym tego, co przez ten czas uczyniliście. Pan Bóg nas kiedyś będzie rozliczał, czy te zdolności, które od niego otrzymaliśmy, wykorzystaliśmy jak najlepiej. Nie każdy może mieć świadectwo z czerwonym paskiem, nie każdy ma te same zdolności, umiejętności, ale każdy otrzymuje od Pan Boga dary, żeby być dobrym, żeby się rozwijać, żeby poznawać świat, poznawać Boga, być kimś dobrym.(...)

Czas wakacji nie jest odpoczynkiem od przykazań, czynienia dobra, od miłości, od obowiązków, od codziennej modlitwy, od pomocy rodzicom, od tego, żeby służyć przy ołtarzu, żeby być na niedzielnej Eucharystii czy innych nabożeństwachpowiedział ks. Mirosław. (...)

Dziękujmy dzisiaj za to wszystko, co otrzymaliśmy, bo nic nie dzieje się bez pomocy Pana Boga. Człowiek pokorny często dziękuje. Dziękuje Panu Bogu, rodzicom, nauczycielom, drugiemu, który wyświadczył dobro. Dlatego dzisiaj niech nie zabraknie słów: „dziękuję” - dodał.

Uroczystość była kontynuowana w sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego oraz odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała pani Dyrektor Anna Niemiec. Najpierw serdecznie powitała przybyłych uczniów, absolwentów klasy trzeciej gimnazjum, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Pogratulowała tym, którzy osiągnęli zamierzone efekty, zrealizowali swoje marzenia, których miernikiem są świadectwa, niekoniecznie z paskiem, ponieważ każdy uczy się na miarę swoich możliwości, każdy rozwija swoje talenty w takiej dziedzinie i w takim przedmiocie, do którego ma osobiste predyspozycje. Pani Dyrektor pochwaliła uczniów klasy trzeciej gimnazjum za bardzo dobre wyniki egzaminu i zdobycie pierwszego miejsca w gminie. Wyróżniła najlepszych, ale pogratulowała wszystkim trzecioklasistom uzyskanych punktów. Następnie zwróciła się do Grona Pedagogicznego, któremu podziękowała za całoroczną pracę. Wyrazy wdzięczności skierowała również do rodziców. Podziękowała im za współpracę, za oddanie na rzecz szkoły, za dbanie o wychowanie oraz zabezpieczanie potrzeb nie tylko podstawowych, ale i luksusowych, i rozrywkowych. Swoją wdzięczność okazała też pracownikom obsługi oraz administracji szkoły za doskonałe wypełnianie swoich obowiązków i często jeszcze dodatkowe poświęcenie.

Później głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Lidia Mastyj, która razem z innymi przedstawicielami rodziców, podziękowała pani Dyrektor za pięcioletnią współpracę i równocześnie pogratulowała nowej nominacji na stanowisko dyrektora. Życzyła dobrej współpracy z Radą Rodziców, uczniami, rodzicami, nauczycielami oraz sukcesów osobistych i zawodowych. Pani Mastyj złożyła również podziękowanie Gronu Pedagogicznemu za wpajanie dzieciom wiedzy oraz pokazywanie właściwej drogi życiowej, za motywowanie oraz nagradzanie. Szczególnie serdecznie zwróciła się do ks. katechety Mirosława Rabijasza, któremu podziękowała za dwuletnią współpracę oraz pracę z dziećmi, życzyła mu wszystkiego dobrego na nowej placówce. Wyrazy wdzięczności usłyszeli również pracownicy obsługi i administracji, rodzice oraz sponsorzy. Pani Przewodnicząca pogratulowała uczniom wyników w nauce, zdobytych nagród i wyróżnień, wysokich miejsc w konkursach pozaszkolnych oraz rozsławiania naszej placówki i miejscowości nawet na forum naszego kraju.

Po oficjalnych wystąpieniach nadszedł czas na wręczanie nagród uczniom, którzy zdobyli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowywanie, którzy uzyskali 100% frekwencję, wyróżnili się w konkursach kuratoryjnych oraz pracowali na rzecz społeczności szkolnej, czy także lokalnej oraz gminnej. Potem uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie po raz ostatni spotkali się z wychowawcami, aby odebrać świadectwa.

Niech rozpoczęte wakacje będą czasem regeneracji sił fizycznych i umysłowych, czasem spontanicznej radości, niezapomnianych przygód, nawiązywania nowych znajomości, zawierania ciekawych przyjaźni. Niech ten wolny czas od nauki i szkoły będzie dla wszystkich czasem zdrowego oraz bezpiecznego wypoczynku. Życzymy wszystkim słonecznych i udanych wakacji!

Barbara Wójcik

Kolejny rok szkolny dobiegł końca