Konkurs "Kartka Bożonarodzeniowa z herbem Gminy Szerzyny"

Utworzono dnia 20.12.2016
GMINNE KONKURSY PLASTYCZNE  rozstrzygnięte
III Gminny Konkurs pn. "Kartka Bożonarodzeniowa z herbem Gminy Szerzyny"

15 grudnia 2016r. w sali narad Urzędu Gminy w Szerzynach miało miejsce podsumowanie i rozstrzygniecie trzeciej już edycji świątecznego konkursu adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy. Spotkanie to zaszczycili swoją obecnością oraz ufundowali nagrody: p. Grzegorz Gotfryd - wójt Gminy Szerzyny oraz p. Renata Górka - dyrektor GCKiCZ w Szerzynach. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie własnoręcznie kartki bożonarodzeniowej i umieszczenie na niej herbu Gminy Szerzyny.
W naszej szkole konkurs spotkał się dużym zainteresowaniem. Wszystkie przygotowane prace uczniów zaskakiwały oryginalnością pomysłów ujęcia tematu, sposobu wykonania, doboru materiałów plastycznych i nie tylko. Cieszy nas fakt, iż wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znaleźli się uczniowie naszej szkoły. A są to:
W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE:
I miejsce ZUZANNA SROKA ucz. kl. V
wyróżnienia: Katarzyna Mikrut ucz. kl. VI, Wojciech Zachacz ucz. kl. VI, Barbara Pikusa ucz. kl. VI
W kategorii GIMNAZJA:
I miejsce Joanna Solarz ucz. kl. Ia
II miejsce Wiktoria Piwowar ucz. kl. Ib
wyróżnienia: Anna Słomska ucz. kl. Ib, Magdalena Mikrut kl. IIb.

Gminny Konkurs Plastyczny " Życie błogosławionej Karoliny Kózki - komiks"

Organizatorem tego konkursu, który odbył się w listopadzie, był Zespół Szkół w Czermnej. Zasadniczy cel przedsięwzięcia to poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży oraz przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózki jako wzoru do naśladowania. Prace konkursowe przedstawiające życie, ideały, wartości, którymi kierowała się Patronka Zespołu Szkół w Czermnej, w formie wystawy zostały zaprezentowane podczas Święta Patrona Szkoły w ZS w Czermnej w dniu 18. 11. 16r. Również w tym konkursie mamy uczniów nagrodzonych. Oto wyniki:
W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE:
I miejsce Zuzanna Sroka ucz. kl. V
W kategorii GIMNAZJA:
I miejsce Emilia Szwandrok ucz. kl. Ib
III miejsce Krystian Pytlakowski ucz. kl. Ib

Bardzo dziękuję uczniom, którzy tak chętnie biorą udział we wszystkich konkursach plastycznych. Nagrodzonym i wyróżnionym w w/w konkursach gminnych serdecznie gratuluję i liczę nadal na Was!
M. Mikrut

"Kartka Bożonarodzeniowa z herbem Gminy Szerzyny"

Utworzono dnia 21.12.2016, 13:25

Wszystkich: 191062