Konkurs na plakat promujący naukę języka angielskiego

Utworzono dnia 13.09.2021

OGŁOSZENIE

Z okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Języków Obcych ogłaszamy konkurs na plakat promujący naukę języka angielskiego. Prace zgłaszane do udziału w konkursie powinny być wykonane w formacie A3 dowolną techniką (rysowanie, malowanie, wycinanie, wydzieranie, wyklejanie, wersja wydrukowana, collage itp.). Organizatorem konkursu są nauczyciele języka angielskiego.

Zgłaszanie prac odbywa się w terminie do 22 września (środa) br. Projekty mogą być przygotowane w orientacji pionowej lub poziomej. Dopuszczamy tylko prace w formacie A3.

Konkurs odbywać się będzie w dwóch kategoriach:

1. klasy I-III

2. klasy IV-VIII

Uczniów klas I-III zapraszamy do przygotowania plakatu pt. “Learn English with Tiger”. Prosimy o przygotowanie plakatu z wybranym bohaterem podręcznika z serii pt. “Tiger & Friends 1”, “Tiger 2” lub “Tiger 3”, który prezentuje wybrany zestaw słówek tematycznych, np. ubrania, części ciała, zwierzęta, jedzenie itp. z języka angielskiego i zachęca do nauki tego języka. Na plakacie umieszczamy tytuł “Learn English with Tiger” oraz minimum 6 słówek z przedstawieniem ich znaczenia.

Uczniów klas IV-VIII zapraszamy do przygotowania plakatu związanego z symbolami Zjednoczonego Królestwa (w skład wchodzą: Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna), takimi jak znane miejsca, budowle, symbole narodowe, flaga. Na plakacie umieszczamy tytuł związany z wybranym krajem, np. “The national symbols of England”.

Ocenie podlegać będzie: samodzielność, pomysłowość, estetyka, oryginalność i poprawność ortograficzna zamieszczonych informacji.

Plakat należy opisać: imię, nazwisko, klasa. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 29 września (środa) 2021 r. Laureaci trzech pierwszych miejsc w konkursie otrzymają nagrody rzeczowe w postaci gadżetów edukacyjnych. Pozostali uczestnicy otrzymają wyróżnienia.

Zgłoszenie prac do konkursu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie zdjęć projektów w celu promocji na stronie internetowej szkoły i profilu społecznościowym Facebook. Plakaty prezentujące wysoki poziom techniczny i merytoryczny zostaną umieszczone na wystawie na terenie szkoły.

Anna Król-Kuś

Joanna Stanisławczyk