Konkurs na plakat promujący naukę języka angielskiego

Utworzono dnia 18.10.2021

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych nauczyciele języka angielskiego, Anna Król-Kuś i Joanna Stanisławczyk, zorganizowali konkurs na plakat promujący naukę języka angielskiego. Prace zgłaszane do udziału w konkursie zostały wykonane w formacie A3 dowolną techniką, m.in. rysowanie, malowanie, wycinanie, wyklejanie, wersja wydrukowana. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

Uczniowie klas I-III przygotowali plakaty pt. “Learn English with Tiger” przedstawiające bohatera podręcznika z serii pt. “Tiger & Friends”. Plakaty prezentowały wybrany zestaw słówek tematycznych, np. kolory, ubrania, części ciała, zwierzęta, jedzenie i napoje, pomieszczenia w domu.

Uczniowie klas IV-VIII przygotowali plakaty związane z symbolami Zjednoczonego Królestwa, takimi jak znane miejsca, budowle, symbole narodowe, flaga.

Oceniając prace konkursowe, organizatorzy wzięli pod uwagę pomysłowość, estetykę, oryginalność i poprawność ortograficzną zamieszczonych informacji. Plakaty prezentujące wysoki poziom techniczny i merytoryczny zostały umieszczone na wystawie na terenie szkoły.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Michał Kmiecik

II miejsce ex aequo – Hanna Bąk i Paulina Słota

III miejsce ex aequo – Julia Gajda i Jakub Mikrut

Wyróżnienie – Lena Bąk, Błażej Duda, Teresa Tkaczuk, Adam Pyzik, Adam Sokulski

W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce – Zuzanna Gabryel

II miejsce – Anna Pyzik

III miejsce – Magdalena Siuda

Wyróżnienie – Artur Karaś, Tomasz Wszołek

Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych i artystycznych. Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci gadżetów edukacyjnych otrzymali zwycięzcy, wyróżnieni i pozostali uczestnicy konkursu. Mamy nadzieję, że udział w konkursie pokazał dzieciom i młodzieży, że nauka języka angielskiego może być bardzo przyjemna.

Joanna Stanisławczyk

Konkurs na plakat promujący naukę języka angielskiego