Konkurs na plakat promujący naukę języka angielskiego

Utworzono dnia 11.10.2022

Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto obchodzone 26 września każdego roku w celu promowania zalet różnorodności językowej i zachęcenia Europejczyków do nauki języków obcych. Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele języka angielskiego - Anna Król-Kuś i Joanna Stanisławczyk - zorganizowali konkurs dla uczniów klas I-III na plakat promujący naukę języka angielskiego.

Prace o tematyce jesiennej zgłaszane do udziału w konkursie zostały wykonane dowolną techniką i prezentowały wybrany zestaw słówek tematycznych, np. warzywa i owoce, ubrania i akcesoria, pogoda, dary jesieni, zwierzęta leśne. Oceniając prace konkursowe, organizatorzy wzięli pod uwagę pomysłowość, estetykę, oryginalność i poprawność ortograficzną zamieszczonych informacji. Plakaty prezentujące wysoki poziom techniczny i merytoryczny zostały umieszczone na wystawie przy wejściu do szkoły.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii klasy I:

I miejsce – Kacper Urbanik

II miejsce ex aequo – Magdalena Faliszek i Emilia Pyzik

W kategorii klasy II:

I miejsce – Natalia Bochenek

II miejsce – Michał Kmiecik

III miejsce ex aequo – Magdalena Karaś i Katarzyna Zając

W kategorii klasy III:

Wyróżnienie – Adam Wójcik

Wszyscy uczniowie, którzy przygotowali plakaty, zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych i artystycznych. Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci gadżetów edukacyjnych otrzymali zwycięzcy, wyróżnieni i pozostali uczestnicy. Mamy nadzieję, że udział w konkursie zachęci dzieci do rozwijania kompetencji w zakresie wielojęzyczności oraz nauki języka angielskiego jako języka urzędowego krajów Unii Europejskiej.

Joanna Stanisławczyk

Konkurs na plakat promujący naukę języka angielskiego