Kubuś Puchatek uczy życiowej mądrości

Utworzono dnia 22.01.2018

A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? -  spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. –Co wtedy?

Nic wielkiego- zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.”

18 stycznia 2018 roku świętowaliśmy  Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu dzieci na zajęciach świetlicowych bawiły się ze swoim ulubionym misiem. Czytaliśmy Książki o przygodach Kubusia Puchatka oraz zawarte w nich Kubusiowe Mądrości.

„Wiesz, Prosiaczku…miłość jest wtedy…kiedy kogoś lubimy… za bardzo.”

Następnie dzieci odgadywały zagadki, odbył się konkurs drużynowy na układanie puzzli Kubusia Puchatka, śpiewały piosenki z filmu „Kubuś Puchatek”. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny

„Mój Kubuś Puchatek”. Dzieci chętnie wzięły udział i wykonały piękne prace.

Pierwsze miejsce zajęła uczennica  klasy piątej Kamila Sołtys, drugie miejsce uczennica klasy czwartej Aleksandra Ryba i trzecie miejsce uczeń klasy drugiej A Mateusz Bąk. Wyróżnienia otrzymały Barbara Kamień  z klasy pierwszej, Oliwia Sroka z klasy trzeciej i Gabriela Niziołek z klasy szóstej.Dzieci otrzymały nagrody i słodycze.

Na zakończenie wszyscy częstowali się ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka, miodkiem.

Marta Kordek

Kubuś Puchatek