"Laboratoria Przyszłości". Druk 3D w naszej szkole

Utworzono dnia 15.12.2022

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki  otrzymaliśmy drukarkę Zortrax. Firma Zortrax to polski producent drukarek 3D i materiałów do druku służących do zaawansowanego prototypowania dla projektantów, inżynierów, a także dla przemysłu. Za pomocą specjalistycznego oprogramowania przygotowaliśmy projekt, który następnie został wczytany do drukarki i rozpoczął się żmudny, wymagający cierpliwości proces wydruku. Uczniowie z klasy V nie mogli się doczekać rezultatu wspólnego działania. Do wydruku używany jest specjalny polimer organiczny, który podgrzewany jest do bardzo wysokiej temperatury. Następnie na specjalną płytkę nanoszone są kolejne warstwy polimeru według wczytanego projektu. Tym razem wydrukowaliśmy napis trójwymiarowy. Nasi uczniowie mają głowy pełne pomysłów, które będziemy realizować na zajęciach.

Adam Rączka

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci  @LaboratoriaPrzyszlosci