Mądra szkoła czyta dzieciom

Utworzono dnia 08.02.2017

„Mądra szkoła czyta dzieciom”

"W książkach jest coś szczególnego.
Książki przenikają nas do głębi (...). A żadna nie przychodzi samotnie,
ale wprowadza imiona innych i jedna każe łaknąć drugiej."

Francesco Petrarka

„Mądra szkoła czyta dzieciom” to nowa odsłona kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację „ABCXXI”- Cała Polska czyta dzieciom”, adresowana do szkół. Jej celem jest zachęcenie dyrekcji szkól i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom dla przyjemności do programu zajęć. Badania przeprowadzone przez Fundację potwierdzają, że codzienne czytanie dzieciom w szkole wpływa znacząco na poprawę umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów. Czytanie dzieciom to skuteczny sposób na  wychowanie człowieka, który stale poszerza swą wiedzę i buduje mądrość, ma bowiem do czynienia z dorobkiem największych umysłów z różnych dziedzin i epok. Ludzie, którzy czytają, podejmują lepsze decyzje, mają szansę na lepszą pracę, lepsze relacje z ludźmi, a nawet na dłuższe życie.Warto zacząć od urodzenia, gdyż fundamentem umiejętności językowych jest dobre osłuchanie się z bogatym i poprawnym językiem, jaki niesie tekst literacki.

W naszej szkole już w tamtym roku szkolnym tj. 2015/2016 włączyliśmy się do tej akcji i kontynuujemy ją również w tym roku szkolnym 2016/2017. Nauczyciel – bibliotekarz Pani Marta Kordek czyta dzieciom z klas I-III ciekawe książki. Dzieci uważnie słuchają i lubią te spotkania z książką, są to bowiem książki, które bawią i uczą.

Dziękuję Pani Dyrektor  oraz wszystkim nauczycielom uczącym w klasach młodszych za miłą współpracę.

Marta Kordek

Mądra szkoła czyta dzieciom