Utworzono dnia 07.11.2019

Mała książka - wielki człowiek

„Czytanie-oto najlepszy sposób uczenia się”

Aleksander Puszkin

Czytanie to najwspanialsza i jedna z najważniejszych umiejętności jaką człowiek zdobywa ucząc się od najmłodszych lat.

W naszej szkole dnia 28 października 2019 roku odbyło się  spotkanie z książką dla klas I-III.

Na wstępie Pani Dyrektor Anna Niemiec przywitała gościa Panią Zuzannę Kluz Sekretarz Urzędu Gminy w Szerzynach. Następnie dzieci zapoznały się z zaletami czytania książek. Aby przekonać uczniów klas najmłodszych, że warto czytać książki poprosiliśmy Tomasza Wszołka o podzielenie się swoimi przygodami z książkami, które najbardziej go fascynują. Przeczytał fragment swojej ulubionej książki: „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego.  Zaprosiliśmy Panią Zuzannę Kluz do przeczytania rozdziału z książki  Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”.

Na zakończenie wspólnego spotkania  uczniowie klasy pierwszej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka- wielki człowiek” otrzymali książeczki, pt; „Pierwsze czytanki dla…”, które wręczyła  Pani Zuzanna Kluz.

MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE

Marta Kordek, Anna Wójcik