Mistrz pięknego pisania

Utworzono dnia 17.06.2018

MISTRZ PIĘKNEGO PISANIA

Ręczne pisanie to jedna z pierwszych rzeczy, których dziecko uczy się w szkole. Z czasem jednak rzadziej piszemy odręcznie. Uczniowie coraz częściej robią notatki w tablecie, piszą prace na komputerze. W dorosłym życiu poza krótkimi zapiskami, rzadko posługujemy się pismem odręcznym.

Jednak ci, którzy pracują nad charakterem swojego pisma, wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce.Ręczne pisanie jest najlepszym treningiem pamięci.

Stąd też pomysł zorganizowania Konkursu Pięknego Pisania dla uczniów klas młodszych.

Uczestnicy, dnia 12 czerwca 2018 roku, mieli okazję pięknie, estetycznie i bezbłędnie przepisać tekst słowno – obrazkowy.

Wszyscy uczniowie bardzo się starali, zwracali uwagę na kształt liter, poprawne ich łączenie oraz czytelność pisma.

Mistrzem kaligrafii został uczeń klasy I Artur Karaś, który otrzymał pamiątkowy długopis Parkera ufundowany przez panią Dyrektor Annę Niemiec.

Wyróżnieni zostali także;

Tomasz Wszołek - kl. I,

Martyna Pyzik - kl. II,

Anna Pyzik - kl. II

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcy składamy gratulacje.

Organizatorzy:  A. Wójcik, M. Kordek

Mistrz pięknego pisania