„Mój Niepełnosprawny Przyjaciel i Ja”

Utworzono dnia 11.12.2018

Publiczna Szkoła Podstawowa w Swoszowej zaprosiła uczniów z terenu  Gminy Szerzyny do udziału w konkursie plastyczno – literackim pod tytułem „Mój Niepełnosprawny Przyjaciel i Ja”  Jego głównym celem była popularyzacja integracji społecznej zdrowych i niepełnosprawnych dzieci.

Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Szerzyny pan Grzegorz Gotfryd.

Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów, którzy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie i przygotowali swoje prace, zarówno plastyczne jak i literackie.

Konkurs ogłoszony był w dwóch kategoriach:

- dla klasy 1-3 - praca plastyczna wykonana w formie plakatu, techniką collage miała prezentować możliwości spędzania wolnego czasu z niepełnosprawnym kolegą lub koleżanką,

- dla klas 4-8 - praca literacka w formie listu do koleżanki lub kolegi, opisująca pomoc i przyjaźń z osobą niepełnosprawną.

Dnia 7 grudnia br. odbyła się uroczysta gala rozdania przyznanych nagród i wyróżnień. Z naszej szkoły otrzymało je sześcioro uczniów.

kategoria I  - uczniowie klas 1-3

1. miejsce -  Artur Karaś, kl. II,

3. miejsce – Nikola Faliszek, kl. IIIa,

Wyróżnienie – Alan Łącki, kl. I i Oliwier Furmanek kl. II

kategoria II – uczniowie klas 4-8

1. miejsce – Katarzyna Mikrut, kl. VIII,

Wyróżnienie – Sylwia Marczyk, kl. VIII.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Anna Wójcik

„Mój Niepełnosprawny Przyjaciel i Ja”

Utworzono dnia 11.12.2018, 11:20

Wszystkich: 190913