Moja Miłość – wartościowy film nie tylko dla młodzieży

Utworzono dnia 20.04.2018

Miłośnicy kina i dobrych filmów udali się 16 kwietnia 2018 r. na wycieczkę do kina „Promień” w Tuchowie. Uczniowie klasy siódmej oraz drugiej klasy gimnazjum pod opieką pani Anny Wójcik, pani Barbary Wójcik oraz ks. Mirosława Rabijasza obejrzeli dramat inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Moja Miłość” jest fabularną opowieścią o Rachel Joy Scott – pierwszej spośród 13 ofiar strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 r. Film zrealizowano w oparciu o historię Rachel oraz odnalezionych po jej śmierci pamiętników , które stanowią niezwykłe świadectwo wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań oraz rozterek siedemnastoletniej dziewczyny. Twórcy tego obrazu na podstawie dzienników głównej bohaterki odtworzyli jej życie – dzieciństwo w rozbitej rodzinie, wychowanie przez głęboko religijną matkę, młodzieńcze poszukiwania siebie, pierwsze zauroczenia i edukację. W fabułę wpleciono fragmenty autentycznych zapisków Rachel, które dodatkowo wzbogacają autentyczność prezentowanej widzom opowieści.

Moja Miłość” to historia nastolatki, którą przez życie prowadzi silna wiara w Boga, która jest dla niej drogowskazem i odpowiedzią na każdą życiową wątpliwość. Rachel nie wstydziła się swojej wiary i otwarcie mówiła, że jest chrześcijanką. Jej losy przeplatane są historiami Erica Harrisa i Dylana Klebolda – dwóch uczniów szkoły oraz sprawców masakry.

Moja Miłość” jest piękną oraz wzruszającą opowieścią o odkrywaniu swojej wiary, poszukiwaniu Boga i podążaniu za Jego głosem. To również film pełen nadziei , ukazujący, że zawierzając swoje życie Bogu, można wywołać zmianę, która zmieni świat.

Historia Rachel Joy Scott dotknęła milionów serc na całym świecie, podobnie naszych uczniów, którzy obejrzeli ją na ekranie kina. Mam nadzieję, że nie pozostanie bez echa w życiu każdego z nich, a może będzie inspiracją do zmiany swojego dotychczasowego spojrzenia na otaczający świat i ludzi wokół oraz poszukania odpowiedzi na pytania: Kim dla mnie jest Bóg? Czy nie wstydzę się swojej wiary? Jakim jestem chrześcijaninem?

Barbara Wójcik

Moja Miłość