Pierwszy projekt Erasmus+ w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. prał. Jana Ślęzaka w Ołpinach

Utworzono dnia 30.08.2020

Z dniem 1 września 2020 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. prał. Jana Ślęzaka w Ołpinach przystępuje do realizacji projektu Erasmus + w ramach akcji KA229 pt. Cultural Heritage Explorers And Presenters TRIPPS” (nr: 2020-1-IT02-KA229-079431_5), na realizację którego szkoła pozyskała 30240,00 EUR.

Główną ideą projektu jest stworzenie międzynarodowych filmów promocyjnych ukazujących piękno regionów szkół partnerskich i ich dziedzictwo kulturowe. Partnerami w tym projekcie są szkoły z Włoch (koordynator projektu), Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i Turcji.

Celem projektu jest ukazanie uczniom praktycznego zastosowania nowoczesnych technologii związanych z tworzeniem i montażem filmu promocyjnego. Projekt ma za zadanie promowanie piękna i dziedzictwa kulturowego regionów własnych i krajów partnerskich oraz umożliwienie obserwacji różnych tradycji i zachowań kulturowych w dziedzinie sztuki, architektury czy przyrody. Projekt podzielony jest na sześć etapów powiązanych z wyjazdami edukacyjnymi uczniów i nauczycieli:

1 Podstawy tworzenia wideo. Scenariusz. Dziedzictwo kulturowe Włoch.

2 Nagranie wideo - praktyczne strony. Dziedzictwo kulturowe Hiszpanii.

3 Edycja filmów. Dziedzictwo kulturowe Portugalii

4 Dźwięk i narracja w filmie. Dziedzictwo kulturowe Rumunii.

5 Edycja filmów i efekty. Dziedzictwo kulturowe Turcji.

6 Prezentacja wideo. Dziedzictwo kulturowe Polski

Takie działania na poziomie międzynarodowym pozwolą na porównywanie kultur widziane oczami młodzieży. Będzie to też impulsem dla uczniów do nauki tego języka angielskiego i innych języków.

Projekt będzie realizowany z zachowaniem wszelkich wymagań i obostrzeń wynikających sytuacji związanej z COVID-19.

Niniejszy projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Akcja KA229. Treści samego projektu lub materiałów nie odzwierciedlają stanowiska Komisji Europejskiej czy Agencji Narodowej w danej sprawie, a w związku z tym ani Komisja Europejska, ani Agencja Narodowa nie ponosi za nie odpowiedzialności.