Piknik Rodzinny 2022

Utworzono dnia 23.06.2022

W niedzielę 19 czerwca na dziedzińcu szkoły odbył się Piknik Rodzinny. Było to wydarzenie zainicjowane przez Wójta Gminy Szerzyny Pana Grzegorza Gotfryda przy współpracy: Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach, Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa
w Szerzynach, Ochotniczej Straży Pożarnej z Ołpin oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Ołpin.

Jak ogromna była potrzeba spotkania się rodzin i wspólnego świętowania minionego Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz nadchodzącego Dnia Ojca, pokazali licznie przybyli mieszkańcy nie tylko Ołpin, ale także okolicznych miejscowości.

Na dzieci czekała bogata oferta darmowych atrakcji: zamek dmuchany, zjeżdżalnie, basen z kulkami i pojazdami wodnymi, stoiska zabaw kreatywnych, plastycznych i manualnych, malowanie twarzy, a przede wszystkim zabawa prowadzona przez wodzireja. Oprócz zabaw przy muzyce, czy wyrzutni cukierków, pan wodzirej zaskoczył wszystkich tańcami w pianie, które były przyczyną największej radości nie tylko dzieci, ale też i tych nieco starszych. Ponadto OSP z Ołpin zorganizowała zabawy, których celem było także poznanie obsługi podstawowego sprzętu strażackiego, a funkcjonariusze policji zaprosili do obejrzenia policyjnego radiowozu.

Zarówno dzieci jak i dorośli mogli na bieżąco korzystać z bogatej oferty gastronomicznej, a czas spędzony na pikniku umilały występy artystyczne utalentowanych dzieci i młodzieży z terenu Gminy Szerzyny. Wystąpił chór szkolny Animato z Szerzyn, trio akordeonowe wraz z wokalistkami reprezentujący naszą szkołę, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Ołpinach oraz wokaliści nagrodzeni w tegorocznej edycji Gminnego Konkursu Młode Talenty.

Zostały także wręczone nagrody dla laureatów kilku konkursów organizowanych w ostatnim czasie przez GCKiCZ w Szerzynach. Całość wydarzenia zwieńczyła zabawa ogrodowa prowadzona przez zespół KEYS.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Panu Wójtowi Gminy Szerzyny Grzegorzowi Gotfrydowi za wybór naszej szkoły jako miejsca organizacji pikniku oraz za pomyślnie układającą się współpracę skoncentrowaną na organizacji odpowiednich warunków dla dobrego rozwoju dzieci i młodzieży, także w czasie wolnym od nauki.

Dziękujemy serdecznie Rodzicom z Rady Rodziców naszej szkoły za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie, oddanie i pracę przy organizacji pikniku oraz w trakcie jego trwania. Wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych sponsorów, a byli nimi:

- sołtys sołectwa Ołpiny pan Tadeusz Pyzik,

- radni z Ołpin na czele z Panem Przewodniczącym Rady Gminy Panem Mariuszem Słotą,

- Koło Gospodyń Wiejskich działające w Ołpinach,

- Zakład Wyrobów z Drewna Czesław Ryba,

- piekarnia Alicja z Szerzyn.

Piknik Rodzinny odbył się niemal na progu wakacji. Oby ta udana, pełna radości i uśmiechu zabawa w promieniach czerwcowego słońca była dobrą wróżbą nadchodzących wakacji. Właśnie takich wakacji życzymy naszych drogim uczniom!

Jolanta Górka

Piknik Rodzinny 2022