Pobijamy rekord czytania w jednym momencie!

Utworzono dnia 06.06.2017

1 czerwca 2017r.  o godzinie 10:00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.  Po raz kolejny pobijaliśmy rekord czytania w jednym momencie.

Celem akcji była:

- Promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci  i  młodzieży aktywnych czytelniczo.

- Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury.

-Promocja bibliotek szkolnych oraz podkreślenie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej.

W tym roku zebraliśmy się na placu zabaw, najpierw wszystkie dzieci razem czytały głośno swoją ulubioną książkę, potem każdy  czytał sam. Następnie każda klasa prezentowała przygotowane przez siebie hasło promujące czytanie lub zachęcające do czytania książek. Wszystkie klasy świetnie się zaprezentowały. Na zakończenie była zabawa w układanie  odpowiedzi na pytania z liter.

Z okazji Dnia Dziecka był słodki upominek.

Marta Kordek

Rekord czytania