Podsumowanie projektu gimnazjalnego

Utworzono dnia 11.06.2017

MEN wprowadziło obowiązek realizacji projektu gimnazjalnego w gimnazjum. Uczestnictwo  w jego realizacji jest warunkiem ukończenia szkoły przez ucznia.

Wychodząc naprzeciw temu zadaniu, uczniowie klas II gimnazjum w br. szkolnym realizowali projekt nt.: „Przenieść pamięć w nowe pokolenia – świadectwa wiary, działalności  i mądrości życiowej ks. prałata Jana Ślęzaka.” Jego głównym celem było wydobycie i ocalenie wspomnień o Patronie Szkoły,  wspomnień, do tej pory nieujawnionych, a które zachowały się w pamięci ołpinian. By zrealizować cel projektu, uczniowie klas II zostali podzieleni na grupy. Każda grupa przeprowadzała wywiady z ludźmi, którzy żyli, dorastali w Ołpinach w czasie pasterzowania w parafii ks. prałata Jana Ślęzaka.

Dzięki uprzejmości ludzi, ich zaangażowaniu w temat projektu udało się gimnazjalistom zgromadzić bogaty materiał potwierdzający wielkość, dobroć i ogromną rolę, jaką odegrał prałat Jan Ślęzak w Ołpinach. Wywiady te to swego rodzaju dokument – świadectwo wiary, działalności i mądrości życiowej Patrona naszej szkoły ks. prałata Jana Ślęzaka.

Zakończenie projektu wiąże się z zaprezentowaniem swoich dokonań. Miało ono miejsce 6 czerwca br. w Wiejskim Domu Kultury w Ołpinach. Przeprowadzoną przez uczniów debatę wysłuchali: p. dyrektor Anna Niemiec, ks. proboszcz Jerzy Janeczek, uczniowie szkoły wraz z nauczycielami oraz rodzice uczniów klas II gimnazjum.

Praca nad zebraniem, opracowaniem materiału projektowego to czas owocny, sprzyjający pogłębieniu refleksji nad życiem Patrona naszej szkoły, a prezentacja jego efektów była dopełnieniem treści I Sesji Naukowej poświęconej ks. prał. Ślęzakowi.

Wychowawcy klas II

M. Mikrut, A. Rączka

„Przenieść pamięć w nowe pokolenia – świadectwa wiary, działalności i mądrości życiowej ks. prałata Jana Ślęzaka.”

Utworzono dnia 11.06.2017, 13:29

W tym miesiącu: 1983