Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pożegnanie Absolwentów

Utworzono dnia 05.07.2019
Czcionka:

Żyj z całych sił!
Idź własną drogą,
bo w tym cały sens istnienia,
żeby umieć żyć.
Pożegnanie Absolwentów

Marzymy, aby cofnąć czas. Nie po to, aby coś zmienić, ale przeżyć to jeszcze raz. W dniu 17 czerwca 2019 roku, czterdziestu siedmiu gimnazjalistów i dwudziestu siedmiu ósmoklasistów opuściło szkolne mury żegnając się ze szkołą, nauczycielami, koleżankami, kolegami, pracownikami administracji i obsługi. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu i przekazaniem sztandaru młodszym kolegom oraz złożeniem ślubowania.
Pani Dyrektor Jolanta Górka powitała zebranych gości: ks. wikariusza Edwarda Kobosa, nauczycieli, pracowników, rodziców, całą społeczność szkolną i zwróciła się do absolwentów z gratulacjami ukończenia szkoły i życzeniami wielu sukcesów na dalszym etapie kształcenia. Uczniowie klas trzecich gimnazjum i klasy ósmej szkoły podstawowej przygotowali tańce, montaż słowno–muzyczny, a zespół wokalno- instrumentalny zaprezentował nowe aranżacje znanych piosenek. Nasze „menento”, które towarzyszyło akademii brzmiało: „Żyj z całych sił! Idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć!”.
 „Panta rhei” – wszystko płynie. I czas płynie, goniąc nieskończoność. Zakończył się pewien ważny etap życia i dalsza wędrówka będzie stawiała nowe problemy, których rozwiązywanie może być coraz trudniejsze. Wszyscy zebrani w sali gimnastycznej w skupieniu wysłuchali wzruszających utworów literackich, byli pod wrażeniem poloneza, walca, tańca motyli, które w oryginalny sposób ukazały drogę jaką przebyli nasi uczniowie i podsumowały pewien ważny, szczególny etap edukacji. Chwytające za serca utwory muzyczne: „Wędrówką życie jest człowieka”, „Żyj z całych sił”, „Cisza i wiatr”, „Życie jest piękne”, „Rzeka marzeń”, „Unoszę wzrok”, „Ostatni raz z moją klasą”, wzruszyły niejednego z widzów. Młodzież poprzez wiersze, piosenki i tańce podziękowała Rodzicom i Pedagogom za serca zawsze dla nich otwarte, za cierpliwość i spokój oraz za wiarę w możliwości i sukcesy. Z pewnością wysiłek włożony w wychowanie i edukację młodego pokolenia uczyni ich ludźmi mądrymi i szlachetnymi. Życzymy wszystkim absolwentom prawdziwego szczęścia, którego zawsze trzeba szukać w sobie, a nie wokół. Nikt człowiekowi nie da szczęścia, jeśli sam go w sobie nie odnajdzie. Szczęście jest jak woda i każdemu chce się pić. Nieraz jest go więcej w jednym dobrym słowie, niż w całym długim życiu. Pamiętajmy też, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest. Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim absolwentom za wspólnie przeżyty czas.             

Maria Wrzosek 

Pożegnanie Gimnazjum

Utworzono dnia 05.07.2019, 21:31

Polecamy

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 55

W poprzednim tygodniu: 206

W tym miesiącu: 445

W poprzednim miesiącu: 2795

Wszystkich: 105786

Zegar