Pożegnanie pani Barbary Niziołek – pracownika administracji

Utworzono dnia 27.06.2021

,,Okazanie wdzięczności jest najprostszą – oraz najpotężniejszą – rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka”.

(Randy Pausch)

Zakończenie obecnego roku szkolnego było niezwykłe nie tylko z powodu tegorocznego podsumowania nauki w dobie pandemii. Dnia 25 czerwca społeczność szkolna musiała zmierzyć się z niełatwym pożegnaniem pani Barbary Niziołek – pracownika administracji szkoły, odchodzącej na wypracowaną i zasłużoną emeryturę. Pani Barbara Niziołek jest związana z naszą szkołą od ponad trzydziestu lat. Uczniowie rozpoczynali szkołę, następnie ją kończyli, zmieniali się Dyrektorzy, nauczyciele, czy pracownicy obsługi, a w końcu zmieniała się i sama szkoła, w swoim otoczeniu, wyposażeniu pracowni czy systemie kształcenia, były chwile radości ale także momenty smutne, a pani Barbara trwała niezmienne na swoim stanowisku pracy, przyjmując wszelkie te zmiany do kanonu wykonywanych przez siebie obowiązków. Cieszymy się razem z ,,naszą panią Basią” faktem spokojnego, przemyślanego i radosnego zakończenia kariery zawodowej, choć nie ukrywamy, że będzie nam brakowało uśmiechu, pomocnej dłoni, rady czy zwyczajnej, codziennej rozmowy. Z ogromną wdzięcznością dziękujemy za lata pracy w szkole, za biurkiem sekretariatu, za którym z ogromnym oddaniem wykonywała powierzone zadania. Przede  wszystkim dziękujemy za ciepło, serdeczność, troskę i nieustający optymizm. Życzymy, aby ten nowy etap w życiu stał się okazją do realizacji planów i zamierzeń odkładanych na później, aby to był okres spokoju, odpoczynku, czasu dla siebie i dla najbliższych, bez pośpiechu i codziennej gonitwy. Niech w zdrowiu i dobrej kondycji Pan Bóg pozwoli Pani cieszyć się z małych rzeczy, robić to, co Panią uszczęśliwia i być sobą na sto procent. Wszystkiego dobrego!

Jolanta Górka

Wrzesień 2021