Pożegnanie uczniów klas trzecich gimnazjum

Utworzono dnia 27.06.2018

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedydopiero wszystko się zaczyna…”

Słowa księdza Jana Twardowskiego przyświecały uczniom klas III gimnazjum, którzy 21 czerwca  2018 roku, podczas przygotowanej przez nich akademii, pożegnali mury naszej szkoły. W uroczystości brali udział nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie  – młodsi koledzy, młodsze koleżanki. Swoją obecnością zaszczycił nas także Wójt Gminy Szerzyny pan Grzegorz Gotfryd, który przy tej okazji wręczył uczniom nagrody za tegoroczne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i tematycznych.

Takie wyróżnienie otrzymał Wiktor Niziołek – uczeń kl. VII za sukces w Ogólnopolskim Konkursie „Eksperyment Łańcuchowy” i zdobycie nagrody głównej w swojej kategorii wiekowej.

Nagrodę z rąk pana Wójta odebrała również Maria Malina – uczennica kl. IIIa za dwukrotne uzyskanie tytułu finalisty Małopolskiego Konkursu z Biologii w roku szkolnym 2016/2017 i 2017/2018. Podobnie Mateusz Stężowski – uczeń kl. IIIb otrzymał nagrodę za dwukrotne uzyskanie tytułu finalisty Małopolskiego Konkursu z Chemii w roku szkolnym 2016/2017 i 2017/2018.

Podczas uroczystości wyróżnione zostały także: Aleksandra Ziomek i Brygida Słomskauczennicekl. IIIbza godne reprezentowanie szkoły oraz długoletnią pracę na rzecz społeczności szkolnej, środowiska lokalnego i gminnego.

Po wręczeniu nagród trzecioklasiści przedstawili program artystyczny. Rozpoczęli od pokazania swoich umiejętności tanecznych - zatańczyli poloneza. Następnie, wspominając swoje szkolne dzieje,przenieśli się do starożytnej Grecji, na górę Olimp – zaprezentowali przestawienie: „Dzień na Olimpie”. Wzruszenie wywołały prezentacje multimedialne ukazujące zdjęcia uczniów w młodszych klasach szkoły podstawowej i gimnazjum. Wspomnieniom towarzyszyły piosenki w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego i jego solistek: Brygidy Słomskiej, Aleksandry Ziomek, Magdaleny Niziołek oraz Kingi Wójcik – uczennic klas III gimnazjum.

Nadszedł czas podziękowań dla pani dyrektor, Grona Pedagogicznego, rodziców, pracowników administracji i obsługi za pełną poświęcenia pracę, za opiekę, wyrozumiałość, za dobre rady i wiedzę, która została przekazana.

Na koniec pani dyrektor podziękowała uczniom oraz życzyła  im wytrwałości i dalszych sukcesów już w nowych szkołach. Także uczniowie klas II gimnazjum skierowali słowa pożegnania do swoich starszych kolegów oraz wręczyli im upominki.

M. Mikrut

Pożegnanie uczniów klas trzecich gimnazjum