Prelekcja historyczna ,,Cmentarze z I wojny światowej zlokalizowane na terenie gminy Szerzyny"

Utworzono dnia 23.09.2022
22 września w naszej szkole z inicjatywy Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach odbyła się prelekcja historyczna ,,Cmentarze z I wojny światowej zlokalizowane na terenie gminy Szerzyny".
Poprowadził ją pan Roman Frodyma - prelegent, historyk, znawca cmentarzy wojennych oraz autor wielu książek i publikacji dotyczących historii cmentarzy wojennych, a także opracowań o zachodnio - galicyjskich cmentarzach wojennych z lat 1914 - 1918. Pan Roman Frodyma został odznaczony Złotym Krzyżem Honorowym Austriackiego Czarnego Orła i polskim medalem Komisji Opieki nas Miejscami Pamięci Narodowej.
Wydarzenie to zostało zrealizowane w ramach projektu ,,Bitwa Gorlicka 1915 - szlakiem do niepodległości".
Miło nam było gościć wśród uczestników prelekcji młodzież z PSP w Żurowej wraz opiekunami!
Serdecznie dziękujemy dzisiejszemu prelegentowi panu Andrzejowi Frodymie za przekazanie ogromu swojej wiedzy na temat miejsc pamięci, które zlokalizowane są tak blisko nas, naszych domów i świadczą o tym, że właśnie na terenach gminy Szerzyny przetoczyła się niegdyś wielka nawałnica historycznych wydarzeń.
Podziękowania składamy także pracownikom GCKiCz w Szerzynach na czele z Panią Dyrektor Renatą Małek - Górką za wspaniałe przygotowanie tego wydarzenia oraz za doskonałą współpracę w ramach wychowania patriotycznego naszych uczniów.

Cmentarze z I wojny światowej zlokalizowane na terenie gminy Szerzyny

Utworzono dnia 23.09.2022, 10:10