Próbna ewakuacja

Utworzono dnia 26.09.2021

W dniu 15 września uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły usłyszeli w trakcie swoich zajęć sygnał trzech dzwonków, co jest przyjętym znakiem dźwiękowym zagrożenia, które wymaga natychmiastowego opuszczenia budynku. Na szczęście, nie działo się nic złego, a wszyscy przebywający w tym momencie w szkole mieli okazję sprawdzić w praktyce znajomość procedur dotyczących bezpieczeństwa podczas próbnej ewakuacji. Wyniki próby ewakuacyjnej pokazują, że uczniowie oraz kadra pracownicza prawidłowo reagują podczas sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, ale mamy ogromną nadzieję, że do takich zdarzeń nigdy nie dojdzie. Co roku, w pierwszych tygodniach nauki praktykowana jest próbna ewakuacja szkoły. Starsi uczniowie przypominają sobie zasady obowiązujące podczas ewakuacji, tj. drogi ewakuacji, miejsce zbiórki oraz przede wszystkim zachowanie, które wymaga sprawnego przemieszczenia się w bezpieczne miejsce oraz słuchania poleceń przeprowadzających akcję ratowniczą. Ponadto zwraca się uwagę w sposób szczególny na uczniów klasy pierwszej, którzy dopiero poznają szkołę, układ pomieszczeń i jej otoczenie, aby także byli przygotowani w sytuacji potencjalnego zagrożenia. Próbna ewakuacja zawsze odbywa się przy współpracy Dyrektora szkoły z miejscową jednostką Straży Pożarnej, dlatego składamy serdeczne podziękowania druhom OSP w Ołpinach za współpracę i pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji uczniów i pracowników szkoły!

Jolanta Górka

Próbna ewakuacja