Przyszła wiosna, pora radosna!

Utworzono dnia 06.04.2017

Chyba każdy z nas, a zwłaszcza dzieci, uwielbia wiosnę, porę roku, która po srogiej i mroźnej zimie ożywia i zazielenia wszystko wokół. Darzy radością, słońcem, budzi nie tylko przyrodę, zwierzęta, ale i ludzi do życia. Powitanie wiosny to doskonała okazja do zabawy, do której zaprosili uczniów klasy pierwszej ich młodsi koledzy z Publicznego Przedszkola w Ołpinach. Wspólne świętowanie zainaugurowano przedstawieniem kukiełkowym w wykonaniu Pań Przedszkolanek – Eweliny Buś-Przyczynek i Niny Soleckiej. Po jego zakończeniu odbył się konkurs, który tematycznie powiązany był z wiosną. Wszystkie dzieci mogły dostać słodki upominek, jeśli tylko znały odpowiedź na zaprezentowaną przez przedszkolaków zagadkę-rymowankę. Ciekawe zabawy integracyjne, w których uczestniczyli później pierwszaki i przedszkolaki, sprawiły wszystkim wiele radości. Spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek w postaci ciasta marchewkowego.

Każdy pierwszoklasista na pożegnanie i pamiątkę wspólnego witania wiosny otrzymał obrazek, który wykonany został przez młodszych kolegów.

Bez wątpienia, po tak wspaniałym powitaniu, wiosna na dobre zagościła w przyrodzie i sercach dzieci oraz Pań Przedszkolanek, którym serdecznie dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie.

Barbara Wójcik

Przyszła wiosna, pora radosna!

Utworzono dnia 06.04.2017, 22:46

Wszystkich: 190643