Realizujemy nowy projekt matematyczny!

Utworzono dnia 10.03.2022

„Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki” to projekt matematyczny wydawnictwa MAC realizowany od lutego do maja 2022 roku, do którego przyłączyli się także uczniowie klasy II.

Projekt składa się z czterech modułów:

matematyka w kuchni,

matematyka w technice,

matematyka w mieszkaniu,

matematyka w sklepie,

a każdy z nich jest realizowany w kolejnym miesiącu podczas zajęć rozwijających zainteresowania uczniów matematyką.

Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych oraz rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonanie zadań metodą projektu.

W miesiącu lutym w ramach pierwszego modułu ,,Matematyka w kuchni” zostały przeprowadzone zajęcia w oparciu o scenariusz i materiały zamieszczone w module.

Głównym zadaniem i zarazem efektem finalnym pierwszego zadania było przygotowanie w grupach sałatki owocowej zgodnie

z przepisem. W czasie pracy wszystkie dzieci wykorzystywały umiejętności liczenia, ważenia oraz odmierzania składników. Uczniowie podzielili się zadaniami, zważyli przyniesione owoce i przystąpili do wykonania sałatki. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem kroili równiutkie kosteczki, by w końcu połączyć je w kolorową sałatkę doprawioną miodem i cytryną. Po wykonaniu zadania mali kucharze przystąpili do degustacji.  Mniam, ale smakowało!

Praca w grupach i samodzielne przygotowanie sałatki przyniosło dzieciom dużo radości i uśmiechu. Moduł pierwszy zakończył się bardzo owocowo, a uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejny, który już niebawem zrealizujemy.

Wszyscy uczniowie doszli do wniosku, że w kuchni i gotowaniu umiejętności matematyczne są bardzo potrzebne.

Anna Wójcik

Realizujemy nowy projekt matematyczny!

Utworzono dnia 10.03.2022, 22:13

Wszystkich: 190952