Rekolekcje wielkopostne „Jezus żyje”

Utworzono dnia 09.03.2017

Niezapomnianym wydarzeniem w naszej społeczności szkolnej i parafialnej były tegoroczne rekolekcje wielkopostne „Jezus żyje”, które prowadzili: zespół wokalno – ewangelizacyjny Mocni w Duchu z Łodzi oraz jezuita - o. Paweł Sawiak SJ.

Mocni w Duchu są zawodową drużyną ewangelizacyjną, która organizuje rekolekcje, koncerty, duże wydarzenia halowe i plenerowe, warsztaty muzyczne i taneczne, nagrywa płyty i głosi konferencje. Grupa licząca około 40 osób, działa nie tylko w Polsce, ale też w krajach Unii Europejskiej i Ameryce. W swej posłudze łączy duchowość ignacjańską z duchowością charyzmatyczną. Zespół głosi Ewangelię wraz z kapłanem - jezuitą i obecnie jest nim o. Paweł Sawiak.

W czasie dwóch dni rekolekcyjnych uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum bardzo aktywnie i z autentyczną, żywą wiarą uczestniczyli w spotkaniach. Były one wypełnione modlitwą oraz uwielbieniem Jezusa poprzez śpiew, muzykę, symboliczne znaki i gesty towarzyszące pieśniom relgijnym. Ołpińska świątynia tętniła życiem, radością, światłem i młodymi ludźmi, których zaprosił do siebie Jezus – Przyjaciel. Każdy mógł doświadczyć bliskości Chrystusa oraz Ducha Świętego i Jego wielkiej mocy. Dzieci doszły do wniosku, że nie jest łatwo być świętym. Zawsze jednak należy być dobrym człowiekiem, kochać Jezusa i lubić się modlić oraz brać przykład z tych, którzy swoim pięknym życiem zasłużyli na miano świętych.

Gimnazjaliści uczestniczyli również w drodze krzyżowej. Szli z Jezusem, pomagając Mu nieść ciężki krzyż i rozważając kolejne stacje Męki Pańskiej.

Trzeci dzień rekolekcji różnił się od tych wcześniejszych. Cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Mirosława Rabijasza, który w homilii podsumował wszystkie spotkania oraz przypomniał nauki, które do dzieci z klas I-VI oraz gimnazjalistów skierował o. Paweł. Nie rozbrzmiewała już głośna muzyka i śpiew zespołu Mocni w Duchu. Eucharystię uświetniła parafialna grupa wokalno-instrumentalna, która stworzyła odpowiedni nastrój do wyciszenia, refleksji i przemyśleń porekolekcyjnych.

Umocnieni Duchem oraz przekonani, że Jezus żyje i kocha nas takich, jacy jesteśmy, wróciliśmy do codzienności. I teraz dopiero mamy zadanie, aby nie zmarnować tego, czego doświadczyliśmy przez te święte dni rekolekcyjne z zespołem Mocni w Duchu i o. Pawłem. Wszystko zależy od nas i od tego, jak to doświadczenie żywej wiary przełożymy na nasze życie.

Tekst – Barbara Wójcik

Zdjęcia - ks. Mirosław Rabijasz

Rekolekcje wielkopostne „Jezus żyje”

Utworzono dnia 09.03.2017, 20:12