Słownikowy zawrót głowy

Utworzono dnia 07.11.2022

W ramach zajęć edukacji polonistycznej uczniowie klasy III wraz z Panią Wychowawczynią wzięli udział w zajęciach w bibliotece szkolnej o temacie: ,,Wśród słowników i encyklopedii".

Wcześniej w czasie zajęć w klasie dzieci rozmawiały o słownikach, leksykonach i encyklopediach, a wizyta w bibliotece stała się idealnym dopełnieniem i utrwaleniem zdobytej wiedzy.

Te bardzo dostojne księgi, które mają niejednokrotnie po kilka tomów, dumnie prężą się na bibliotecznych półkach, czekając na uczniów chcących zgłębić swoją widzę w danej dziedzinie.

I doczekały się wizyty wesołej gromady trzecioklasistów, którzy z zainteresowaniem wertowali kartki grubych ksiąg oraz słuchali wiadomości na temat budowy słownika, układu haseł oraz wyjaśnień, dlaczego i w jaki sposób wyszukujemy potrzebne nam informacje.

Taka forma zajęć stała się odzwierciedleniem faktu, że teoria połączona z praktyką daje najlepsze rezultaty w nauczaniu.

Marta Kordek

Anna Wójcik