Spotkanie z wierszami Marii Konopnickiej

Utworzono dnia 07.04.2022

W maju 2022 r. będziemy świętować 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, która jest jedną z patronek roku 2022 ustanowioną uchwałą Sejmu RP.

W przestrzeni szkolnej pojawiły się już pierwsze działania w związku z obchodami obecnego roku jako roku m.in. Marii Konopnickiej. Uczniowie klasy 2 obejrzeli wystawę książek Marii Konopnickiej, a po zajęciu miejsc na wygodnych i lubianych przez wszystkich kanapach bibliotecznych, czytali wybrane utwory pisarki. Mieli też okazję wysłuchać utworów: ,,Stefek Burczymucha" czytanego przez Panią Annę Wójcik oraz ,,Szkolne przygody Pimpusia Sadełko" w interpretacji Pani Marty Kordek.

Wiele radości przyniosło dzieciom porównywanie starszych wydań książek Marii Konopnickiej, np. z 1957 roku z nowymi drukami.

I chociaż uczniowie zdecydowanie wolą nowe książki, to poprzez takie działanie uświadomiły sobie, że starsze wydania mają niepowtarzalną wartość historyczną.

Marta Kordek, Anna Wójcik

Spotkanie z wierszami Marii Konopnickiej