Spotkanie ze szkolnym pasjonatem historii

Utworzono dnia 15.02.2017

„Historia to świadek dziejów, źródło prawdy,

życia, pamięci, mistrzyni życia,

piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości”

Tytus Liwiusz

19 grudnia 2016 roku i 9 stycznia 2017 roku uczeń klasy trzeciej gimnazjum Jakub Słomski niesamowity pasjonat historii dzielił się swoją wiedzą historyczną z młodszymi kolegami i koleżankami z klasy trzeciej, czwartej i piątej szkoły podstawowej. Jakub potrafi swoimi opowieściami zaciekawić i zainteresować historią naszego kraju. Na lekcjach opowiadał dzieciom o drugiej wojnie światowej, urozmaicając je prezentacją, krótkimi filmami, przyniesionymi czasopismami, książkami, a nawet pistoletem, który wszyscy oglądali z ciekawością.

Po historycznych zajęciach chętni uczniowie wzięli udział w „Konkursie dla młodych historyków”, chcąc sprawdzić swoje umiejętności uważnego słuchania. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klasy trzeciej i czwartej szkoły podstawowej. Musieli rozwiązać test wyboru składający się z 16 pytań. Wszyscy świetnie sobie poradzili z tak trudnymi wiadomościami historycznymi. Największą liczbę punktów uzyskali uczniowie klasy czwartej zajmując tym samym pierwsze miejsce: Julita Gogola i Marek Łącki. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki, pozostali uczniowie  drobne nagrody: komplet długopisów i słodycze.

Dziękujemy Jakubowi Słomskiemu za podzielenie się swoją pasją i zainteresowanie młodych Polaków historią naszego kraju.

Organizatorki

Anna Wójcik  Marta Kordek

Spotkanie z szkolnym pasjonatem historii

Utworzono dnia 15.02.2017, 21:37