Starszy czyta młodszym

Utworzono dnia 05.12.2021

Czy wiecie, że 30 listopada to nie tylko dzień imienin Andrzeja, ale także w kalendarzu świąt nietypowych Dzień Białych Skarpetek?

Ta nazwa tak zainspirowała naszą Panią bibliotekarz, że w ubiegły piątek między książkowymi półkami nastąpił prawdziwy skarpetkowy zawrót głowy. A wszystko to stało się dzięki skorzystaniu z zaproszenia na zajęcia do biblioteki szkolnej przez uczniów klasy II.

Najpierw pani Marta Kordek krótko przedstawiła Justynę Bednarek autorkę książki pt. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek(czterech prawych i sześciu lewych)” oraz zareklamowała książkę metodą booktalkingu.
Następnie zaproszony gość czyli nasza Pani sekretarka Magdalena Kędzior przeczytała dzieciom dziesiąty rozdział tej książki pt. „Opowieść o skarpetce dziesiątej, która pomogła odzyskać dobry humor choremu dziecku i dostała bardzo ważne stanowisko w szpitalu”. Po jej wysłuchaniu dzieci miały za zadanie ozdobić białe skarpetki według własnego, jak najbardziej zabawnego pomysłu. Kreatywne projekty sprawiły, że powstały zabawne skarpetki, którymi można bawić się w klasowym lub domowym teatrzyku.

Piątkowe zajęcia odbyły się w ramach realizowanej w naszej szkole innowacji „Starszy czyta młodszym”, która ma na celu zainteresowanie dzieci książką, aby czytanie było przez nich traktowane jako przyjemność, a książki jako źródło wiedzy o otaczającym nas fascynującym świecie. Książki bowiem wzbogacają wiedzę człowieka, rozwijają słownictwo i zainteresowania, uwrażliwiają i zwracają uwagę na istotne wartości takie jak: przyjaźń, miłość i rodzina.

Starszy czyta młodszym

Utworzono dnia 05.12.2021, 15:30