Sukcesy naszych młodych karateków.

Utworzono dnia 13.06.2021

Pierwszy start w zawodach Kumite, które  miały miejsce 29 maja w Jaśle zakończył się sukcesem dla  Mai Witek i Filipa Mikruta, uczniów klasy drugiej naszej szkoły, którzy zajęli wysokie III miejsca. Uczniowie Ci osiągają nie tylko bardzo dobre wyniki w nauce, ale również w karate, któremu poświęcają czas podczas cotygodniowych treningów. Należą do Szkoły sztuk walki Karate kyokushion sekcja Czermna. Trenują 2 razy w tygodniu. Od niespełna roku do dwójki karateków dołączyła również Nikola Augustyn. Karate to doskonała odskocznia od codzienności oraz ciekawa forma spędzania czasu wolnego.

Większości z nas kojarzy się z samoobroną, jednak to nie jedyna zaleta tej sztuki walki. Przede wszystkim wzmacnia organizm, uczy dyscypliny, opanowania, wyznaczania celów i ich osiągania, koncentracji, cierpliwości, koordynacji ruchowej.

Serdecznie gratulujemy naszym karatekom i życzymy dalszych sukcesów

Małgorzata Mężyk

wychowawczyni klasy II